ÖKRÖS BAND Virtuóz Magyar Koncert Cigányzenekar
Bemutatkozás


Tisztelt Látogató!
Sok szeretettel köszöntjük Önt az ÖKRÖS BAND Virtuóz Magyar Koncert Cigányzenekar honlapján.
Köszönjük, hogy megtisztelte zenekarunkat érdeklődésével.

Zenekar

A zenekarunk célkitűzése:
Zenekarunk célja, hogy tevékenysége révén a rendelkezésére álló eszközökkel előmozdítsa a magyar népzenei, cigányzenei kultúra megismerését, valamint annak megőrzését. A magyar és cigány autentikus valamint a feldolgozott népzene, a magyar nóta megőrzése, ápolása, illetve a fiatal generációval való megismertetése.


Zenekarunk jelmondata:
"Mondd meg nekem, mit dalolsz, megmondom ki vagy. A bennünk továbbrezgő dallamok és foszlányaik olyat vallanak felőlünk, amit semmi lélekelemzés nem hoz felszínre. Belevilágítanak a lélek rejtett zugaiba, ahová másképp nem férkőzhetünk."
Kodály Zoltán


Zenekarunk története:
A zenekart Ökrös Tibor Magyar Ezüst és Arany Érdemkereszttel kitüntetett prímás alapította 1997.-ben a "Scala Theater" nevű, svájci székhelyű koncertszervező cég megbízásából. A cég zenekarunknak Svájcban, Németországban és Ausztriában szervezett koncerteket tíz éven át. Ez tőbb, mint 500 konncertet jelentett a zenekarnak. Az alakuláskor a zenekar neve a koncertszervező cég kérésére "Feurige Ungarische Zigeunerband" lett. Nevünket 1999.-ben megváltoztattuk. A zenekarunk neve "Citadella Gipsymphony Orchestra" lett. A név váltásra azért lett szükség, mert a budapesti Citadella Rendezvény Központ vezetősége felkérte a zenekarunkat, az általuk szervezett koncerteken és folklórműsorokon való közreműködésre. Itt a zenekarunk 15 éven át sz órakoztatta a közönséget estéről estére. Zenekarunk vezetője, 2014.-ben ismét megváltoztatta a zenekar nevét és összetételét is. A nevünk, amit a mai napig is használunk "Ökrös Band" lett. Családi zenekarrá alakultunk át. Művészeti vezetőnk, Ökrös Tibor és a zenekar egy része úgy döntött, hogy a zenekart fiatalítani kell. Zenekarunk, több mint két évtizedes munkássága alatt mind az öt földrészen koncertezett. Európa szinte minden országában vendégszerepelt, jelentős sikereket aratva. Ezzel is öregbítve Hazánk hírnevét a világban. Néhány példa a nagy nevek kölül: Berlini Filharmóni és Zeneakadémia Nápolyi Operaház Milánói Scala Pekingi Világzenei Fesztivál Sydney Operaház Budapesti Operettszínház MÜPA stb. Zenekarunk természetesen nem csak világhírű koncerttermekben lépett fel, hanem magyarországi és nyugateurópai kultúrházak színpadán, fesztiválokon, szadatéri színpadokon, éttermekben és szállodokban, valamint kisseb magán rendezvényeken is.


Zenekarunk tagjai:
Zenekarunk jelenlegi tagjai magasan képzett művészek, a magyar zenei élet kiváló zenészeiből alakult. Néhányunk magas színvonalú szakmai munkáját, valamint az általunk képviselt műfaj gondozásáért tett fáradozását magas állami kitüntetésekkel ismerte el a Magyar Állam.

Ifj. Ökrös Tibor nívódíjas előadóművész
a zenekar vezetőprímása
további információ itt található...

Ökrös Tibor Magyar Ezüst és Arany Érdemkereszttel kitüntetett előadóművész
a zenekar prímása és művészetivezetője
további információ itt található...

Ökrös András előadóművész
művészeti aszisztens, zenekari tag (nagybőgő)

Ökrös Károly Magyar Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett előadóművész
a zenekar szólistája és tagja (klarinét)

Farkas Jenő Magyar Bronz Érdemkereszttel kitüntetett előadóművész
a zenekar szólistája és tagja (cimbalom)

Suki Benedek előadóművész
a zenekar tagja (brácsa)

Műsorok

-Önáló cigányzenekari koncert
-Háttérzene
-Folklór műsor
-Operett műsor
-Magyarnóta műsor
-Egyéb műsorok: születésnap, esküvő, leánykérés, temetés, céges parti, stb...

Repertoár

Ízelítő a zenekar repertoárjából:
Zenekarunk változatos, a mai igényeket kielégítő repertoárral rendelkezik. A hagyományos és klasszikus cigányzenei, az autentikus cigány illetve magyar, valamint a kárpát-medencei és balkáni zenén kívül otthonosan mozgunk az operett, a szalon és világzei stílusban, a könnyű jazz és tánczene világában, valamint a könnyű klasszikus műfajban is. Ezen a műfajokon belül a repertoárunk igen változatos és széleskörű.
Néhány példa: J. Strauss keringők és polkák, Kálmán Imre és Lehár Ferenc operett részletei, Gregorias Dinicu Pacsirtája, Vittorio Monti Csárdása, Liszt Ferenc, Kodály Zoltán, Bartók Béla, Johannes Brahms művei. Valamint a magyar, cigány és erdélyi autentikus folklór, magyarnóta és csárdás irodalom legszebb és legismertebb dalai. Stb….

Hangszerek

Zenekarunk által használt hangszerek:
Zenekarunk klasszikus cigányzenekar, így klasszikus hangszereket haszálunk. Általában két hegedű, brácsa, cimbalom, nagybőgő és klarinét. Előfordul, hogy tárogató is szerepet kap a zenekarban, ha reformkort felidéző zenét tűzünk műsorunkra. Tangóharmonikát is használunk, ha balkáni zenét játszunk. Zongorát, illetve digitális zongorát akkor használunk, ha könnyű klasszikus zenét, tánczenét illetve könnyű jazzt interpretálunk.

Referenciák

  • Budapesti Operettszínház
  • Turay Ida Színház
  • Hangfogó Produkció Kft.
  • Szikora Rendezőiroda
  • Miniszterelnökség
  • Hagyományok Háza
  • Bihari János Táncegyüttes
  • Magyar Nemzeti Táncegyüttes
  • Croisi Europe
  • Pentaton Művész- és Koncertügynökség
  • Magyarok Világszövetsége
  • Torockó Vendéglő
  • Honvédelmi Minisztérium
  • Stefánia Palota Honvéd Kulturális Központ
  • Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ